nedeľa 27. augusta 2017

Leto na Vodnom hrade


Ak čítate môj blog pravidelne, možno sa pamätáte na príspevok  o Vodnom Hrade v Štítniku . Okrem iného som v ňom písala aj o plánovaných podujatiach  mladých aktivistov, ktoré chystajú počas leta na hrade. 
A naozaj leto na hrade ponúklo množstvo zaujímavých aj nevšedných podujatí. Veľmi príťažlivé boli  letné romantické večery pri ohni medzi hradnými baštami, cvičenie jogy pod smrekom či  motivačné stretnutia s lektorkou Veronikou. Obľúbené sú aj semináre pre súčasné aj budúce mamičky.Na hrade má svoju prvú výstavu  mladá výtvarníčka Viki. 

A toto sú zase výtvory najmenších umelcov z detskej tvorivej dielničky.

Našlo sa tu miesto aj pre bio produkty a ručné výrobky od rôznych šikovných remeselníkov z okolia.


Veľmi inšpiratívna je aj táto retročitáreň. Môžte si tu posedieť pri šálke voňavého čaju a pri dobrej knižke. Všetky knihy sú darované a sama som bola prekvapená aké poklady som tu našla.A toto je Katka, duša celého projektu. Spolu s priateľom Dušanom vymýšľajú podujatia, organizujú ,  riadia zamestnancov, hľadajú peniaze , oslovujú sponzorov a hlavne veria vo svoj ideál, že hrad bude raz vyhľadávaným kultúrno-spoločenským centrom. A dávajú do toho nielen všetku svoju energiu ,čas, ale hlavne celé svoje srdce.Určite ešte musím spomenúť veľmi vydarenú akciu Hradné hry, ktorá sa konala v auguste a ktorá mala veľmi pozitívny ohlas u všetkých návštevníkov.

Hlavným motívom hradu je myšlienka Zastavili sme čas...ak budete mať cestu okolo, zastavte sa na chvíľu v kolobehu každodenného rýchleho života a vychutnajte si  pokoj  tohto miesta. 


7 komentárov:

 1. Mončika, krásné fotky plné aotmosféry starých časů. A ty výrobky jsou nádherné. Měj se krásně, Ivana.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vypadá to na skvělý výlet. Moc se mi líbí ty tašky s potiskem lístečků a rostlinek.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, ten hrad je v obci kde bývam, takže nie je problém hocikedy si tam odbehnúť :-). Tie tašky sa páčia aj mne.

   Odstrániť
 3. Uf, tam by sa men veľmi páčilo! Super atmosféra vytvorená krásnymi starými vecičkami. Posedela by som si pri tom voňavom čajíku s knihou! Katka, mladučká a aká šikovná, nech sa jej darí, robí záslužnú prácu!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moniko, moc příjemné zastavení, plné klidu a pohody.
  Krásný zbytek léta
  Katka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moni, nádhera. Mám ráda místa, kde se zastavil čas.
  Přeji krásnou neděli. D.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že ste si našli čas pridať komentár k tomuto príspevku. Monika