štvrtok 27. júna 2019

Leto, záhrada a uzlíkovaniePočas letných mesiacov je záhrada a terasa našou druhou obývačkou. Tu si vychutnávame rannú kávičku, večerný západ slnka alebo  posedenia pri vínku s priateľmi. Príjemnú atmosféru dotvárajú nie len všadeprítomné  letničky, ale aj sviečky a svietniky, ktoré neodmysliteľne patria k večerným posedeniam. Tento rok je veľkým hitom macramé a uzlíkovanie. Pomocou tejto techniky som si vyrobila držiak na kvetináče a svietniky. Macramé technikou sa dajú vytvoriť naozaj úžasné veci, len treba získať trošku zručnosti. Ja som začala s týmito úplne jednoduchými uzlíkmi, ktoré hravo zvládne aj začiatočník. Verím, že postupom času sa v tejto technike zdokonalím a pustím sa aj do zložitejších vecí, ako napríklad Peťka  z blogu Obyčajné radosti života.Keď sme pred jedenástimi rokmi kúpili dom, celý dvor a záhrada boli zarastené kríkmi a burinou. Postupne sme túto džungľu pretvorili na malú zelenú oázu...okrem trávnika. Na začiatku sme mali predstavu krásneho sviežeho anglického trávnika...hnojili sme, striekali, kosili na predpísanú výšku a hlavne polievali. Už to nerobíme, lebo polievanie pitnou vodou nám príde ako obrovské plytvanie. Kvety, zeleninu a ovocné kríky zalievame dažďovou vodou, ktorú zachytávame do veľkých sudov. A trávnik nechávame žiť vlastným životom. Pokosíme, keď je tráva vyššia, vo veľkých horúčavách nekosíme vôbec. Nechali sme na trávniku rozrásť ďatelinku, ktorá zadržuje vlahu a trávnik chráni pred vypálením. Určite to nie je žiadny ukážkový trávnik, ale my sme spokojní :-).


Nepotrebujem ísť do kvetinárstva, rozkvitnutá lúka, len  pár metrov za našim domom, mi ponúka takúto nádheru...Milí priatelia, prajem vám krásne leto plné oddychu, slniečka, zábavy a nezabudnuteľných zážitkov na dovolenkách a výletoch. 12 komentárov:

 1. Krásne leto prajem! S tým macramé si mi pripomenula mladosť, vtedy to bola veľká móda.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moni,
  krásne si si poplietla :-) výsledok je famózny.
  A záhradku máte nádhernú, krásne kviety a zákutia...
  Tak si užívajte leto, teplo, vodu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Moni, máte to tam krásne a to uzlíkovanie - jedna nádhera! Tak užívajte leto plnými dúškami...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moni, jsi šikulka, máš to vše moc pěkné. :-)A souhlasím, luční kvítí je v letní váze nejhezčí. ;-) Také Tobě krásné letní dny plné pohody. :-)
  D.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Máš to krásne! Záhradku, zákutia aj makramé. Ja som si ako malá uplietla náhrdelník. Ktovie kde skončil.
  Prajem krásne letné dni

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Moc krásné je všechno, co jsi nám na fotkách ukázala. Já jsem závěsné květináče vloni obháčkovala- tak nějak jak se teď háčkují síťovky a vypadá to docela taky pěkně. Luční kvítí mám taky moc ráda ve váze a mám taky šanci si ho natrhat.
  Měj se moc hezky a užívej léta.
  Hanka (bavi-mne-to.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Moni, uzlíkování se Ti povedlo, závěsy vypadají krásně. A posezení máte také moc fajn, tam kávička určitě chutná.
  Přeji Ti prima léto. D.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Moni, krasne to u vas kvete a to uzlikovani je prima doplnek v mnoha podobach. Hezke letni dny. M.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Moniko, krásné uzlíkování. Dříve jsme drhali, teď je název takový honosnější. Musím koupit prádelní bavlněnou šňůru a dodělat ještě jeden závěs do obýváku.
  Přeji, krásné letní dny. J.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Máte to moc pěkné.
  A hezké letní dny i tobě

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Vynikající originální nápad a snadná realizace, Moniko výborná inspirace na letní tvoření.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ide to uzlíkovanie super :-) A záhrada je nádherná, ste šikovní... Snáď sa aj my tento rok dopracujeme k terase :-D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem, že ste si našli čas pridať komentár k tomuto príspevku. Monika